Мінекології дозволило тримати дельфінів у ванній

Posted: 03.04.2013 in дельфінарій
Позначки:,

Нові Правила утримання дельфінів в дельфінаріях в Україні призведуть до погіршення ситуації із утриманням цих унікальних тварин в неволі. Ці правила змінені в інтересах бізнесменів-власників басейнів і вони не передбачать розміри басейнів загалом та розміри басейнів для різних видів дельфінів.

«По-перше, у нових правилах вилучається норма про мінімально-необхідний об’єм басейнів в дельфінарії та обов’язкову наявність басейна-ізолятора (вольєра-ізолятора). Регламентованими залишаються лише розміри басейнів-ізоляторів, які відповідно до тих же нових правил, взагалі не є обов’язковими, а розміри демонстраційних басейнів і басейнів (вольєрів) для утримання залишились не унормованими. Це може призвести до відкриття значної кількості нових дельфінаріїв маленького розміру, не достатнього для існування в них дельфінів. Виходить так, що тепер дельфіна можна буде тримати й у ванній. Але ж це рівнозначно тому, щоб жити людині в труні».

Нардеп наголосив, що таке утримання дельфінів у дельфінаріях, суперечить статтям 7, 8 та 25 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», згідно з якими: умови утримання тварин повинні задовольняти їх природні потреби в їжі, воді, сні, рухах, контактах із собі подібними, у природній активності та ін.; утримання диких тварин у неволі допускається, якщо створені умови, що відповідають їх біологічним, видовим та індивідуальним особливостям.

«По-друге, в затвердженій редакції Правил замість терміну «афаліна», вказано термін «дельфін» без урахування виду. Це істотно змінило суть документа, адже різні види дельфінів мають різний розмір. Наприклад, довжина афаліни складає до 3 м, білухи до 6 м, а косаток до 10 м.».

Враховуючи зазначене, звернувся до Міністерства екології та природних ресурсів України, підготувати і внести зміни до «Правил і норм утримання дельфінів в умовах неволі» щодо визначення розмірів басейнів та інших умов утримання дельфінів. А також деталізації вимог щодо утримання афалін, касаток чи білух та оприлюднити проект змін для громадського обговорення.

Йдеться про Наказ Міністерства екології та природних ресурсів України № 622 від 06.12.2012 «Про затвердження Правил і норм утримання дельфінів в умовах неволі», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2013 р. за № 278/22810.

Олександр Бригинець, Народний депутат України

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s