Скільки треба рішень судів для дельфінарію «НЕМО»?

Posted: 05.11.2010 in дельфін, дельфінарій

З літа 2009 року дельфінарій «Немо» у м. Києві функціонує незаконно. Свідченням цьому є висновки контролюючих органів та судів. Згідно висновку Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві, дельфінарій ТзОВ «Нерум» у місті Києві споруджений без дозволу на виконання будівельних робіт та затвердженої в установленому порядку проектної документації, та відповідно не вводився в експлуатацію.

Нашій організації, яка впродовж двох років займається проблемами законності утримання дельфінів та функціонування дельфінаріїв по всій Україні, стало відомо, що ТзОВ «Нерум» спорудило дельфінарій на чужій земельній ділянці, практично здійснивши самозахоплення землі. Як результат, ДП «Ардал» , яке є власником даної земельної ділянки, звернулось до господарського суду м. Києва з позовом до ТзОВ «Нерум» про приведення земельної ділянки у придатний для її цільового використання стан шляхом знесення самовільно збудованих на ній об’єктів нерухомості. У відповідь на такий позов ТзОВ «Нерум» звернулось до суду із зустрічним позовом, в якому просило суд визнати за ним право власності на частину нежитлової будівлі дельфінарію, яка розташована за адресою: м. Київ, пр.-т. Ак. Глушкова, 9. Проте такий позов суд повернув без розгляду.

Щодо позову власника земельної ділянки, то в результаті судових засідань було вирішено його позовні вимоги задовольнити повністю, та зобов’язати ТзОВ «Нерум» звільнити самовільно зайняту земельну ділянку. Не маючи бажання виконувати такі рішення, «Нерум» намагався звертатися до суду у квітні 2010 р. із проханням про відкладення виконання рішення суду до 1 жовтня 2010 р., проте суд не дозволив таку відстрочку. Виникає питання – як на сьогодні функціонує дельфінарій «Немо», незважаючи на однозначне рішення суду?

Нам також відомо, що до суду зверталась і Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві до ТзОВ «Нерум» про знесення самочинно забудованої будівлі дельфінарію. Проте через недоліки, позовну заяву не було прийнято судом до розгляду.

На жаль, в нашій правовій державі недостатньо наявності одного рішення суду, щоб припинити повністю незаконну підприємницьку діяльність, яка ще й може становити загрозу для життя та здоров’я дітей.

О. Мелень, МБО «Екологія-Право-Людина»

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s