День св. Миколая біля Донецького дельфінарію для учасників ініціативи «Україна без дельфінарїв!”

Posted: 21.12.2009 in дельфінарій
Позначки:,

19 грудня 2009 р. учасники Всеукраїнської громадської кампанії «Україна без дельфінаріїв!» провели пікет навпроти донецького дельфінарію «НЕМО» в парку культури і відпочинку ім. Щербакова. Аналогічно до вересневих подій у Києві, робітники дельфінарію намагались силою припинити акцію.

Наміри створення нових дельфінаріїв активно пропагуються і підтримуються керівництвом великих міських агломерацій України з початку цього року. Не виколючення і міський голова Донецька – Олександр Лукьянченко захопився ідеєю дельфінарію влітку цього року. При цьому, нові дельфінарії існують з порушенням законодавства. Згідно Закону України «Про Червону книгу України», використання дельфінів з комерційною метою (а дельфінарії є нічим іншим, як комерційним проектом) заборонено. В першу чергу, дельфіни страждають через умови транспортування і хлорування басейнів в дельфінаріях, віддалених від моря – харківському «НЕМО», дніпропетровському «Кобзов», київських «НЕМО» і «Кобзов», львівському «Кобзов».

Тому, не дивлячись на дев’ятиградусний мороз і заметені снігом вулиці, активісти громадської кампанії «Україна без дельфінаріїв!» вийшли на пікет проти відкриття нового дельфінарію в наступному місті, віддаленому від моря – Донецьку.

Встановивши атрибути, що символізують дельфінарій – величезний макет дельфінарію «НЕМО» у вигляді консервної банки і двохлітрову банку з іграшковими дельфінами всередині просто на сніг, учасники пікету розгорнули плакати. Не дивлячись на присутність правоохоронців, відразу вибіг директор дельфінарію і сказав учасникам пікету пересунутися на сніг, бо розчищали, мовляв, не для них, а «для людей». Відступивши ще далі від входу до дельфінарію, активісти почали проголошувати основні пункти, через які вони не згодні з існуванням дельфінаріїв. Нагадаємо, що такими пунктами є:
– всі дельфіни Чорного моря занесені до Червоної книги України і є сукупною власністю всього українського народу, тому комерційне використання дельфінів заборонено. Дельфіни-афаліни, що утримуються в донецькому дельфінарії, знаходяться у другій охоронній категорії Червоної книги України. Комерційне використання дельфінів в цифрах: квитки у дельфінарій коштують в будні 50-70 грн., у вихідні – 70-90 грн., нічний сеанс – 120 грн. П’ять хвилин плавання з дельфінами – 360 грн.
– Міністерством охорони навколишнього природного середовища України накладено мораторій на вилов дельфінів з 2008 до 2011 р. р.
– За Міжнародною угодою CITES експорт чорноморських дельфінів заборонений.

Це супроводжувалось криками тренера Дмитра: «А ти зайди і глянь!», «На кого ви працюєте?!» тощо. Згодом з’явилася бригада прибиральників снігу. Активістів ще більше відтіснили до сугорбів, а їхні особисті речі закидали снігом.

Вершиною агресії стало те, що на дівчинку, яка роздавала відвідувачам дельфінарію інформаційні листівки, здійснили напад робітники дельфінарію, – схопили за руку, відібрали листівки, викинувши їх в сніг. Куди дивилася міліція, що охороняла мирну інформаційну акцію? На годинник. Адже 20 січня – День міліції і вже так хочеться святкувати, про що дільничний міліціонер натякнув учасникам пікету мінімум три рази.

Зрозумівши, що агресією мирну акцію не розгониш, дирекція дельфінарію застосувала іншу тактику. Спочатку їм винесли чай, від якого активісти відмовилися на користь міліції і бригади прибиральників снігу.

Потім тренер Дмитро змінив гнів на милість і почав пропонувати свою дружбу і розказувати про виховання любові до природи в дітях через дельфінарії. Це нагадало таку історію. У дитячому садку м. Сіверськ проходили уроки православ’я і зняти їх вирішило місцеве телебачення. У наймолодшій групі журналісти спитали: «Діти, хто знає «Отче наш»?» Трирічна дівчинка відповіла: «Я! Я! Я знаю! Я навіть знаю, де він живе!» Дівчинка мала на увазі місцевого отця Олександра. Вона була ще маленька і звикла сприймати речі буквально.
тепер уявимо собі урок зоології в школі: «Діти, хто знає, де живуть дельфіни?» І хор дитячих голосів відповідає: «В парку Щербакова у дельфінарії!». Страшно.

Зараз активісти кампанії «Україна без дельфінаріїв!» проводять збір підписів під колективним зверненням до міського голови Донецька – Олександра Лукьянченко з проханням перевірити законність будівництва дельфінарію в Донецьку.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s